Napisala sem zgodbo za natečaj v Maxilandu. Nekega lepega jutra vstopi učiteljica Milena v naš razred in reče, da smo s to zgodbo zmagali in bomo za nagrado prvi in drugi razred šli v igralnico Maxiland. Tako smo res potovali. Enega jutra smo se z nahrbtniki zbrali v učilnici. Učiteljica nam je razložila plan potovanja. Odšli smo v jedilnico po malico in se brž odpravili na avtobus, ki nas je odpeljal do Maximusa. Pred njim smo si pojedli sendviče in vstopili. Igralnico smo imeli samo zase. V njej smo šli v disco sobo in na bowling, igrali smo se na igralih in si delali zapestnice. Bilo je neizmerno veselo. Zelo lepo mi je bilo, da se toliko otrok veseli in da nam je levček Max spekel odlično torto. Potovanje se je bližalo h koncu in odpeljali smo se v šolo.

Napisala: Eva Lapoša, 2.a