Tudi v letošnjem šolskem letu smo sodelovali v projektu »Unesco vrtički«, ki ga je razpisala Osnovna šola Zreče (nacionalni projekt).

Otroci danes vse več časa preživijo v virtualnih svetovih, neposrednega stika z naravo in pridelavo hrane pa imajo vse manj. S projektom želimo otroke navdušiti za sobivanje z naravo, spremljanje rasti in razvoja rastlin, hkrati pa želimo mlade generacije ozaveščati o pomenu samooskrbe, saj hrana spet postaja pomembna, celo draga dobrina, povpraševanje po kakovostnih, ekoloških izdelkih pa narašča.

V okviru pouka pri naravoslovju v 7. razredu in v okviru pouka pri naravoslovju in tehniki v 4. razredu smo z učenci uredili (očistili) šolski zeliščni vrt. Učenci 4. razreda (Nik Dominko, Tobias Dominko, Tian Koznicov, Luka Gerenčer, Miha Zver) so dodatno raziskovali svet zelišč. Izdelali so rožmarinovo in kamilično kopalno sol. Nekaj zelišč smo posušili in jih shranili v stekleničke (origano, žajbelj, melisa, poprova meta).