Nagrajeni naši Mladi poročevalci za okolje (MPO) za šolsko leto 2019/2020

Eden izmed projektov Ekošole, kjer smo lani začeli sodelovati turniški šolski novinarji, so Mladi poročevalci za okolje – mladi kritično pišejo o sodobni družbi in negativnih vplivih na okolje ter s svojimi prispevki opozarjajo, da je treba Zemljo čuvati. Pišejo, fotografirajo, snemajo o različnih temah (gozd, podnebne spremembe, trajnostni razvoj, mobilnost …) Prispevki se zberejo in na koncu šolskega leta ocenijo. V jeseni, na tradicionalni konferenci mentorjev Ekošole, se podelijo nagrade, pohvale in priznanja.

V Laškem, 28. 9., smo bili zraven – nagrajena oz pohvaljena sta bila dva naša učenca: Jakob Ritlop iz 8. a (priznanje in nagrada) ter Vika Magdič iz 9. a (pohvala in nagrada).

Njuna nagrajena prispevka si lahko preberete v lanskih Štrkih na spletni povezavi:

Čestitamo!

Za kulturne dejavnosti: Neža Ritlop