V petek, 23. septembra, se je naša šola udeležila krosa štirih šol v Veliki Polani. Zjutraj smo učenci predmetne stopnje zajahali vsak svojega jeklenega konjička in se v hladnem jutru odpravili proti Veliki Polani.

Ko smo prispeli, smo se polni energije odpravili na nogometno igrišče in se spoznali z učenci drugih šol. Naše klepetanje je prekinil nagovor učitelja za šport, ki nam je razložil, kje in kako bomo tekli,  in nam dal še nekaj drugih informacij. Naučil nas je tudi plesno koreografijo. Nato smo jo za ogrevanje skupaj zaplesali na znano pesem.

Sledil je ogled prog. Med ogledom se je vreme lepo zjasnilo in postalo je prav prijetno toplo.

Začeli so se teki. Najprej so tekli učenci drugega razreda, potem prvega  in nato po vrsti od najmlajših proti najstarejšim.

Po opravljenih tekih so najboljšim trem podelili medalje. Vsak od nas se je zavedal, de če tudi ni stal na zmagovalnem odru, je vseeno zmagovalec, če se je potrudil po svojih najboljših zmožnostih in če ni goljufal.

Po podelitvah smo se s kolesi podali nazaj proti Turnišču.

Julija Duh, 8. a – šolska novinarka