V soboto dne, 7. maja 2022, v zgodnjih jutranjih urah so se mladi raziskovalci OŠ Turnišče: Eva Lapoša, Larisa Žalig, Iris Ritlop, Ines Denša iz 6. a; Eva Škafar, Mihela Dominko, Lana Pucko, Melita Baranja, Klara Štivan Gjerkeš iz 9. a in Miha Horvat iz 9. b odpravili na drugi konec Slovenije, v občino Ankaran, na Debeli rtič po zaslužena zlata priznanja. Vsi navedeni učenci so v šolskem letu 2021/2022 poleg rednega šolskega programa po svojih najboljših močeh intenzivno sodelovali pri izvedbi raziskovalnih nalog in video prispevka. Vsa njihova dela so bila ocenjena z najvišjo oceno, osvojili so vse možne točke in tako prejeli 5 zlatih odličij, 5 ZLATIH TRSTIK.

Želim jim, da sleherni med njimi svojo raziskovalno žilico neguje in nadgrajuje tudi v prihodnjih letih in s pozitivnim vzgledom k raziskovanju pritegne še več mladih src.

Čestitke vsem skupaj in vsakemu posebej za osvojenih 5 ZLATIH ODLIČIJ, kar je velik uspeh!!

Mentorica: Ivanka A. Lebar