Vrhunec in preverjanje rezultatov aktivnosti na področju astronomije v šoli predstavlja vsakoletna udeležba na tekmovanjih iz astronomije. Uspešnost ugotavljamo s številom sodelujočih učencev in z njihovo primerljivostjo na državni ravni.

Na šolskem tekmovanju je sodelovalo 16 učenk in učencev, 8 jih je prejelo bronasta Dominkova priznanja v znanju   astronomije. Na državno tekmovanje so se uvrstili 3 in se tudi tam izkazali z odličnim znanjem:

Eva Lapoša, učenka 7. a razreda, je osvojila zlato priznanje v znanju astronomije Utrinek,

Luka Hozjan, učenec 8. a razreda, je osvojil zlato Dominkovo priznanje v znanju  astronomije,

Mitja Hozjan, učenec 8. b razreda, je osvojil srebrno Dominkovo  priznanje v znanju astronomije.

Iskrene čestitke vsem prejemnikom priznanj!

Mentor Bojan Jandrašič