V torek, 26. marca so se mladi parlamentarci v okviru 19. Pomurskega otroškega parlamenta zbrali na Osnovni šoli III Murska Sobota, kjer so še drugo leto razpravljali in iskali rešitve na temo duševnega zdravja otrok in mladih. Našo šolo sta zastopali delegatki Eva Lapoša in Julija Duh, ki sta bili izbrani na medobčinskem otroškem parlamentu v Veliki Polani. Po uvodnih nagovorih in kratkem kulturnem programu je sledilo delo po skupinah, v okviru katerih so delegati obravnavali podteme: kaj je duševno zdravje, vpliv okolja na moje duševno zdravje, moji viri pomoči in spremembe za krepitev duševnega zdravja. Na koncu pa so potrdili še osem delegatov, ki bodo zastopali našo regijo na nacionalnem otroškem parlamentu v Ljubljani in tudi tam bo našo šolo letos ponovno zastopala Eva Lapoša.

Vir slik: DPM Murska Sobota

Oznake: