V opredelitvi ciljev šolskih pevskih zborov je zapisano: »Zborovsko petje je ustvarjalno-poustvarjalna umetniška dejavnost, ki posreduje posebne glasbene vrednote v šolskem in zunajšolskem prostoru, pevcem pa razvija višjo raven estetske občutljivosti in odgovornosti do kulture okolja.

Pri zborovskem petju se razvijajo posameznikove sposobnosti, spretnosti in znanja, ki pevca usmerjajo v sprejemanje, doživljanje in izražanje muzikalnosti.«

Tradicija delovanja pevskih zborov na turniški OŠ je zelo dolga. Zbori naše šole so bili vedno med najbolj uspešnimi. Trenutno na naši OŠ delujejo mlajši OPZ, OPZ POJOČE BUČKE in MPZ. Petje v pevskem zboru vzgaja otroke za skupinsko delo ter v njih razvija čut pripadnosti skupini.

Oznake: ,