Šolska knjižnica razpolaga z okrog 19700 računalniško obdelanimi knjižnimi enotami in je namenjena učencem in delavcem šole ter vrtca.

Na voljo je tudi:

• raznovrstni otroški in mladinski tisk,
  • strokovne revije z različnih področij,
  • v učiteljski strokovni knjižnici pa lahko učitelji izbirajo med mnogimi avdio in video kasetami, DVD-ji in CD-ji.

Za področje šolskega dela sta za učence v knjižnici na voljo dva računalnika, za večje potrebe pa lahko koristijo tudi računalniško učilnico.

Knjižnica je za izposojo odprta vsak delovni dan

od 7.00 do 8.00 in od 11.50 do 13.30,

če knjižničarka v tem času nima drugih obveznosti.

S pomočjo knjižničarke si učenci izbirajo knjige za bralno značko, domače branje, pripravljajo referate, seminarske in raziskovalne naloge …S svojimi učiteljicami oz. učitelji prihajajo v knjižnico na ure KIZ-a. Tukaj se dobivajo veselošolci, mnogi učenci pripovedujejo o prebranih knjigah za bralno značko, vključujejo pa se tudi v Slovenski knjižnično-muzejski mega kviz.

Oznake: