V soboto dne, 13. maja 2023, v zgodnjih jutranjih urah so se mladi raziskovalci OŠ Turnišče: Eva Lapoša, Larisa Žalig, Iris Ritlop, Ines Denša iz 7. a; Julija Duh iz 8. a; Sofia Victoria Rivera Cornelio, Mitja Hozjan in Aljoša Zver iz 8. b, odpravili na drugi konec Slovenije, na zaključno prireditev 24. tekmovanja “Zdrav dih za navdih”, ki je potekala na Debelem rtiču. Učenci so tekom šolskega leta 2022/2023 poleg rednega šolskega dela raziskovali področje alergij in kajenja.

Za svoje sanje se splača garati in očitno trdo delo daje rezultate. Učencem je dalo:

5 ZLATIH TRSTIK IN 1 SREBRNO TRSTIKO

Ines DENŠA: Zakaj NE kadim? Kajenje ubija po tiho (raziskovalna naloga v obliki drsnic) – ZLATA TRSTIKA (mentorica: Ivanka Adlešič Lebar)

Eva LAPOŠA: Alergije nam grenijo življenje (raziskovalna naloga – video mp4) – ZLATA TRSTIKA (mentorica: Ivanka Adlešič Lebar)

Larisa ŽALIG: Alergije so med nami (raziskovalna naloga v obliki drsnic) – ZLATA TRSTIKA (mentorica: Ivanka Adlešič Lebar)

Julija DUH: Izpoved cigarete Cvete (raziskovalna zgodba) – ZLATA TRSTIKA (mentorica: Ivanka Adlešič Lebar)

Julija DUH, Mitja HOZJAN, Sofia Victoria RIVERA CORNELIO, Aljoša ZVER: Alergije nam grenijo življenje (raziskovalna naloga) – ZLATA TRSTIKA (mentorica: Brigita Žerdin)

Iris RITLOP: Ne – Nekajenje, pot do boljšega zdravja (poezija – pesem) – SREBRNA TRSTIKA (mentorica: Ivanka Adlešič Lebar)

Želiva jim, da sleherni med njimi svojo raziskovalno žilico neguje in nadgrajuje tudi v prihodnjih letih in s pozitivnim vzgledom k raziskovanju pritegne še več mladih src.

Čestitke vsem skupaj in vsakemu posebej za osvojena priznanja.

Mentorici: Ivanka ADLEŠIČ LEBAR in Brigita ŽERDIN

Foto: Brigita ŽERDIN