V sredo, 25. 10. 2023, se je v Puconcih odvijalo tradicionalno Kulturno srečanje romskih otrok, ki ga je pripravilo Romsko društvo Romani Union Murska Sobota v sodelovanju z Osnovno šolo Puconci.
Prireditev se je pričela z romsko himno Djelem Djelem, ki jo je zapela prekmurska pevka Nina Brausser.
Zbrane sta v uvodu nagovorila direktorica občinske uprave Občine Puconci in ravnatelj Osnovne šole Puconci.
Na srečanju so se romski otroci iz različnih prekmurskih osnovnih šol pomerili v znanju iz romoloških tem ter se predstavili s plesom, glasbo in recitacijami v romskem in slovenskem jeziku.

OŠ Turnišče so v kvizu zastopale učenke 3. triade: Leonarda Horvat, Nadalina Šarkezi in Glorija Šarkezi. Nadalina in Leonarda sta se predstavili še z recitacijama.

S takim srečanjem so otrokom omogočili, da skozi predstavitveni program sodelujejo pri ohranjanju in ustvarjanju romske dediščine.

Mentorice: Anita MARKOJA, Nataša ZOREC, Brigita ŽERDIN

Foto: Brigita ŽERDIN

Več o dogodku najdete na spodnji povezavi.

V Puconcih se je odvilo »Kulturno srečanje romskih otrok