V letošnjem šolskem letu smo v okviru 33. Šolskega otroškega parlamenta na OŠ Turnišče obravnavali tematiko duševnega zdravja otrok in mladih. Skozi šolsko leto so se razredi na različne načine ukvarjali s to tematiko in predvsem skušali prepoznati, kaj je to duševno zdravje in kateri dejavniki v največji meri vplivajo na naše duševno zdravje. Svoje ugotovitve so predstavili na Šolskem otroškem parlamentu, ki je potekal v četrtek, 16. 2. Na parlamentu so izvolili tudi tri delegate, ki so našo šolo zastopali na Medšolskem otroškem parlamentu. Ta se je letos odvijal na naši šoli, in sicer v torek, 28. 2. 2023. Svoje ugotovitve iz šolskih parlamentov je predstavilo 10 osnovnih šol iz območja UE Lendava. Po vseh predstavitvah so sledile še kratke delavnice, na koncu so delegati izvolili še pet predstavnikov za regijski otroški parlament, ki bo potekal v Gornji Radgoni in dva predstavnika za nacionalni otroški parlament, ki bo potekal meseca aprila v Ljubljani. Izmed 30 delegatov na Medšolskem parlamentu je bila za predstavnico na regijskem in nacionalnem parlamentu izvoljena tudi Eva Lapoša, učenka 7. razreda OŠ Turnišče. Čestitamo za izvolitev.

Oznake: